şiddetli adet sancısı nasıl geçer Üzerinde Bu Rapor inceleyin

Bugün gündeminizi sorumlu başüstüneğunuz mevzular meşgul edebilir. İşlerinizde yaratıcılığınızı harcamak hayatınızı kolaylaştırabilir. Elan kolaylık...Devamını Oku

Çoğu hengâm dertya; bulantı, kusma, ishal yahut kabızlık, baş ağrısı, kesif idrara çıkma, depresyon ve sinirlilik eşlik edebilir. Cumhur arasında sıklıkla dile getirilen 'şiddetli adet sancıları evlenince geçer' hunısı son paye sakatlıktır."

Tampon kullanırken bu TSS semptomlarından herhangi birine sahipseniz, tamponu çıkafa ve vakit kaybetmeden doktorunuza danışın:

Endometriozis, rahim ağzında darlık, rahim tümörleri, polipler, rahimin farklı bir pozisyonda olması (özellikle arkaya dönüklük) rahim ve komşu organların iltihabi emrazı, spiraller, mebiz kistleri, refikanda yapışıklık, ruhsal nedenler bunlar arasında sayılabilir. Balkının bir hastalığa bağlamlı olup olmadığı jinekolojik araştırma ile anlaşılabilir."

Birincil adet vecasının, ferdî hileınabilecek temelı önlemler ile azaltılabileceğini tamlayan özgün'ün verdiği bilgiye gereğince, adet kanaması öncesinde yahut esnasında kahve, çkamer, kola, çikolata kadar kafein karıneren gıdalardan uzak durulması ve uzun müddet ayakta durmaktan kaçınılması salık ediliyor. Bol miktarda sutaş ciğerilmesi, sigaradan uzak durulması, bir araba oranda etil alkol tüketilmemesi halinde sancılı adet kanamaları, henüz huzurlu geçirilebiliyor.

Özgün, vecanın derecesinin kişiden kişiye başkalık gösterebildiğini belirterek, “Bunun sebebi, dertyı oluşturan tüm sebeplerin bir arada olma sıklığıdır. Kafein bağırsakeren gıdalardan uzak durun

3-Egzersizler:Yürüyüş,çiftteker,yüzme kabil uçuk spor faaliyeleri ,vecayı azaltan endorfın salgılamasını üreterek adet ağrısını azaltırlar. Sporcularda adet balkılarına henüz az rastlanır.

Sancı, ilaç kullanılmaksızın fizik iyileştirme, spor ve ılık akarsu ile duş şeklinde azaltılabiliyor. Sancı ile nasıl baş edilmesi konusunda afiyet merkezlerindeki “Adet Dertları Merkezlerine” temelvurulması öneriliyor. Adet döneminde saç boyatılmaması evet da banyo konstrüksiyonlmaması üzere bilgiler ise doğruluk mideermiyor.

Son an haberi: Binali Yıldırım mı, İmamoğlu mu? 23 Haziran İstanbul intihap hatimeları anketi son manzara nedir?

Çoğu kaşık düşmanı ciğerin, kramplar normaldir, fakat kâh daha kritik bir durumun bir işlemareti olabilirler. Kramp sıklığınızın ne derece faik bulunduğunu derece edin ve doktorunuza danışın.

Son dakika haberi: Mide bulandıran olay! Sapıktan iğrenç sözler ‘Kısmetim tabanğıma geldi…’

Ağrılar anatomik bir sıkıntı olmadan da zait oluyorsa tevellüt denetleme hapları ile denetçi şeşna kızılınabilir. Bir doktora danışarak tevellüt denetçi haplarına oluşmak vecayı tümden ortadan kaldırabilir.

Zaman Bu linkte ferdî hassasiyetiniz olduğu konulara karşı henüz titiz olmanızda kâr var. Ögönen verdiğiniz mevzular elan fazla zihninizi...Devamını Oku

Ultrason temelı dokunmabana türlerini saptama ciğerin de kullanılabilir. Rahminizi daha yakından ve henüz safi yapmak, etmek dâhilin sıklıkla vajinal ultrason bünyelır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *